AtletikaSport

Članovi Atletskog kluba Brotnjo uspješni na natjecanjima u Sokocu i Mariboru

Članovi Atletskog kluba Brotnjo proteklog su vikenda ostvarili zapažene rezultate na dva atletska natjecanja održana u Bosni i Hercegovini i Sloveniji.

U subotu, 23. svibnja, u Sokocu je, u organizaciji Atletskog kluba Glasinac, održano Državno prvenstvo BiH za mlađe pionire U14. Atletičarke Brotnja ostvarile su sjajne nastupe i osvojile tri medalje.

Najveći uspjeh ostvarila je Ivana Zeko, koja je postala nova državna prvakinja BiH u bacanju vortexa. Ivana je jedina natjecateljica koja je uspjela prebaciti granicu od 50 metara, ostvarivši rezultat od 50,08 metara. Riječ je o izvrsnom rezultatu, posebno ako se uzme u obzir da je Ivana tek prva godina mlađih pionira.

Odličan nastup u istoj disciplini imala je i Rita Živković, koja je osvojila drugo mjesto i tako Brotnju donijela još jednu medalju na državnom prvenstvu.

Treću medalju za Atletskog klub Brotnjo osvojila je štafeta 4×100 metara, koja je postala viceprvakinja BiH. Štafetu su činile Marija Tadić, Lana Kordić, Nikol Azinović i Sara Ljolje.

Dan poslije, u nedjelju, 24. svibnja, u Mariboru u Sloveniji održan je drugi međunarodni atletski miting, jedno od jačih atletskih natjecanja u regiji. Predstavnica Atletskog kluba Brotnjo bila je Anna Ćurković, koja je u skoku u dalj ostvarila najbolji sezonski rezultat.

Anna je skokom od 6,05 metara osvojila treće mjesto te na izvrstan način otvorila međunarodnu sezonu.

Iz Atletskog kluba Brotnjo uputili su čestitke svojim članovima na odličnim rezultatima i uspješnom predstavljanju kluba na domaćoj i međunarodnoj sceni.

www.brotnjo.ba

Vezani članci

Back to top button