BrotnjoVijesti

Fra Šimun Šito Ćorić nakon više od pola stoljeća vraća se u Hercegovinu

Poznati broćanski franjevac, književnik, psiholog, glazbenik i misionar fra Šimun Šito Ćorić nakon više od pola stoljeća života i djelovanja izvan domovine trajno se vraća u Hercegovinu.

Vijest o povratku podijelio je uz svoju novu pjesmu “Vraćam se doma”, objavljenu na YouTubeu, poručivši kako će ubuduće živjeti u franjevačkom samostanu u Mostaru i u svojoj rodnoj Paoči, prenosi RTV HB.

Zahvala prijateljima i vjernicima diljem svijeta

U emotivnoj poruci upućenoj prijateljima, vjernicima i poznanicima diljem svijeta, fra Šito je zahvalio svima koji su ga desetljećima pratili, pozivali i slušali tijekom njegova misionarskog, duhovnog i kulturnog rada među hrvatskim iseljenicima.

Prisjetio se brojnih susreta po crkvama, dvoranama, sveučilištima i obiteljima, od Novog Zelanda i Australije, preko Kanade, Amerike i Južne Afrike, sve do Europe.

Istaknuo je kako su mu ti susreti ostali nezaboravna uspomena te kako s posebnom zahvalnošću i poštovanjem gleda na Božju providnost koja ga je, kako je poručio, vodila kroz cijeli život.

Povratak korijenima

Fra Šimun Šito Ćorić desetljećima je bio jedno od prepoznatljivijih imena među hrvatskim zajednicama u iseljeništvu. Kao franjevac, psiholog, glazbenik i pisac, svojim je radom ostavio snažan trag među Hrvatima diljem svijeta.

Njegov povratak u Hercegovinu mnogi doživljavaju kao simboličan povratak korijenima i završetak jednog velikog životnog poglavlja, ali i početak novoga razdoblja u domovini.

Posebno je odjeknula njegova poruka: “Otići je lijepo, vratit se još ljepše”, koja je među ljudima iz Hercegovine i hrvatskog iseljeništva probudila osjećaje nostalgije, zahvalnosti, pripadnosti i povezanosti s rodnim krajem.

Pismo fra Šimuna Šite Ćorića prenosimo u cijelosti:

Poštovani i dragi svi poznati širom svijeta!

Rado vam javljam, uz ovu moju najnoviju pjesmu na YouTube-u, da se nakon više od pola stoljeća u tuđini, za stalno vraćam u Domovinu: franjevački samostan u Mostaru i rodna mi Paoča.

Ovim vam također želim zahvaliti na pažnji i ljubavi kojima ste me kroz desetljeća pratili, pozivali, slušali po crkvama, dvoranama, na sveučilištima i obiteljima, od Novog Zelanda, Australije, Kanade preko obje Amerike i Južne Afrike do Europe!

Za mene su to ostali nezaboravni susreti, pa nije čudo što stalno iz njih sjećanja naviru i draga lica se bude.

Nosim trajnu zadivljenost i strahopoštovanje prema Božjoj Providnosti koja me kroz cijeli život vodila i vodi!

Veseleći se svakom susretu akobogda u Domovini bilo s kime od vas, sve vas najsrdačnije pozdravljam.

Vaš,
Fra Šimun Šito Ćorić

www.brotnjo.ba

Vezani članci

Back to top button