
Nogometaši HŠK Zrinjski Mostar odradili su posljednji trening na stadionu Selhurst Park uoči uzvratnog susreta doigravanja za osminu finala Konferencijske lige protiv engleskog prvoligaša Crystal Palace F.C..
Plemići u London stižu nakon vrlo dobrog izdanja u Mostaru, gdje je prva utakmica završila rezultatom 1:1. Aktualni prvak Bosne i Hercegovine tada je pokazao zavidnu razinu igre, stvorivši nekoliko izglednih prilika te ostavio dojam momčadi koja se ravnopravno može nositi s protivnikom iz Premier lige, unatoč činjenici da na golu Palacea stoji engleski reprezentativac Dean Henderson.
1.500 navijača daje dodatnu snagu
London je već uoči susreta obojen bojama Zrinjskog. Očekuje se kako će oko 1.500 navijača iz Mostara, ali i iz raznih dijelova Europe, pružiti snažnu podršku Plemićima s tribina Selhurst Parka.
Optimizam u redovima mostarske momčadi potvrđuje i član stručnog stožera Marijo Tot, koji je u izjavi za RTV Herceg-Bosne naglasio kako Zrinjski u London nije doputovao s bijelom zastavom.
“Ne samo da nam je drago biti ovdje, mi smo došli ovdje da nešto napravimo. Veliki broj navijača koji dolazi iz Mostara da nas bodri daje nam dodatnu energiju i želju da pokušamo izbaciti momčad koja je na papiru jača” poručio je Tot.
Bez velikih promjena u taktici
Stručni stožer Zrinjskog ne planira značajne taktičke izmjene u odnosu na prvu utakmicu. Model igre koji je primijenjen u Mostaru pokazao se uspješnim, a cilj je ponoviti discipliniranu i hrabru partiju i na gostujućem terenu.
Tot je istaknuo kako je travnjak na Selhurst Parku u izvrsnom stanju te da uvjeti pogoduju brzoj i tehnički zahtjevnoj igri.
“Model iz prve utakmice bio je dobar i pokušat ćemo ga ponoviti. Svaka utakmica je priča za sebe, ali vjerujemo da možemo pronaći pukotine u njihovoj obrani i ostvariti rezultat koji bi bio veliki uspjeh za naš klub” zaključio je Tot.
Uz podršku tisuća navijača i samopouzdanje iz prve utakmice, Zrinjski večeras traži europski iskorak koji bi se dugo pamtio u Mostaru.





