BrotnjoVijesti

OŠ fra Didaka Buntića Čitluk svečano proslavila Dan škole

Učenici i djelatnici Osnovne škole fra Didaka Buntića iz Čitluka u ponedjeljak, 25. svibnja, svečanim su programom proslavili Dan škole, odajući počast velikom hercegovačkom prosvjetitelju po kojem škola nosi ime.

Svečanost, koju su vodili učenici Klara Primorac i Domagoj Primorac, započela je izvedbom himne posvećene fra Didaku Buntiću. Himnu je izveo Školski zbor pod vodstvom nastavnika Ivana Muse, čime je na dostojanstven način otvoren bogat kulturno-umjetnički program.

U nastavku programa učenici su se predstavili recitacijama „Didaku” i „Sinko, glad očiju nema”, šaljivo-poučnim igrokazom „Tko je kome dužan”, kao i plesnom točkom „Kad se male ruke slože”. Posebnu pozornost privukla je glazbena točka „Andromeda” grupe Lelek, koju su izvele učenice 5. c razreda. Riječ je o pjesmi kojom je grupa Lelek prošloga tjedna predstavljala Hrvatsku na Eurosongu.

Program je nastavljen recitacijom „Svijet će uvijek nešto reći”, izvedbom pobjedničke pjesme „Nevidljivi tragovi” sa Županijskog natjecanja u krasnoslovu, a potom i igrokazom „Pukotine u savršenstvu”, koji su izveli članovi Dramsko-recitatorske sekcije predmetne nastave.

Svečano ozračje u holu škole dodatno su obogatile glazbene točke „Dobro jutro” iz filma „Vlak u snijegu” te „Uhvati ritam” grupe Parni valjak, koje su publiku podsjetile na važnost zajedništva, radosti i stvaralaštva u školskom životu.

Posebno emotivan trenutak proslave bilo je uručenje priznanja djelatnicama OŠ fra Didaka Buntića koje već punih 30 godina svojim znanjem, strpljenjem, ljubavlju i predanim radom sudjeluju u odgoju i obrazovanju brojnih generacija učenika. Prigodne nagrade primile su Milena Ostojić, Ana Cvitanović, Jasna Ćorić i Vlatka Ćavar, a uručila im ih je ravnateljica škole Božana Bevanda.

Tijekom svečanosti nagrađeni su i učenici koji su tijekom školske godine ostvarili izvrsne rezultate na državnim, županijskim i međunarodnim natjecanjima. Njima je priznanja također uručila ravnateljica Božana Bevanda, čestitajući im na trudu, znanju i uspjesima kojima su dostojno predstavili svoju školu.

Proslava Dana škole zaključena je glazbenom točkom „Dajem ti srce” u izvedbi voditeljice Klare Primorac.

Svečanosti su nazočili načelnik općine Čitluk Marin Radišić, predsjednik Općinskog vijeća Čitluk Ivica Jerkić, pomoćnik načelnika iz Službe za društvene djelatnosti, opću upravu i branitelje Drago Pehar te brojni drugi uzvanici.

Ovogodišnja proslava Dana škole još je jednom pokazala bogatstvo talenta, kreativnosti i zajedništva učenika i djelatnika Osnovne škole fra Didaka Buntića, ali i važnost očuvanja uspomene na fra Didaka Buntića, čije djelo i danas nadahnjuje brojne generacije, prenosi citluk.ba.

www.brotnjo.ba

Vezani članci

Back to top button