BrotnjoVijesti

Učenice OŠ fra Didaka Buntića osvojile srebrnu medalju na međunarodnom natjecanju u Sarajevu

Osnovna škola fra Didaka Buntića iz Čitluka danas je nagrađena još jednim vrijednim međunarodnim priznanjem. Učenice 9. A razreda Lana Krndelj i Petra Barbarić, pod mentorstvom profesorice biologije Stanke Vasilj, osvojile su visoko drugo mjesto na Međunarodnom natjecanju iz biosigurnosti i biozaštite 2026. godine, održanom u Sarajevu.

Natjecanje je održano 15. svibnja 2026. godine na International Burch Universityju u Sarajevu, a ovogodišnji domaćin bila je Bosna i Hercegovina. U snažnoj međunarodnoj konkurenciji učenika osmih i devetih razreda osnovnih škola, učenice čitlučke škole osvojile su srebrnu medalju u kategoriji najboljeg postera.

Lana i Petra predstavile su projekt na temu „Unosimo li mikroplastiku u tijelo svakim gutljajem iz plastične boce?“. Kroz izrađeni poster pojasnile su kako mikroplastika dospijeva u ljudsko tijelo te ukazale na moguće ekoodržive načine smanjenja ovog sve prisutnijeg problema. Njihov rad posebno se istaknuo pred povjerenstvom, koje je prepoznalo kvalitetu istraživanja, jasnoću predstavljanja i važnost obrađene teme.

Ovaj uspjeh još je jedna potvrda predanog rada učenika i nastavnika Osnovne škole fra Didaka Buntića, ali i dokaz da učenici iz Čitluka mogu ravnopravno konkurirati svojim vršnjacima iz regije i svijeta.

Iz Škole su čestitali učenicama Lani Krndelj i Petri Barbarić, kao i njihovoj mentorici prof. Stanki Vasilj, na izvrsnom rezultatu kojim su još jednom na najbolji način predstavile svoju školu i općinu.

Uprava Škole zahvalila je Osnivaču, Općini Čitluk, a posebno Službi za društvene djelatnosti i branitelje, na suradnji i materijalnoj potpori kojom se podupiru trud, rad i napredak djece i mladih.

www.brotnjo.ba

Vezani članci

Back to top button