
U-15 reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u finale 14. međunarodnog memorijalnog turnira „Josip Katalinski-Škija“, a junak polufinalnog susreta bio je Brotnjak Mate Anđelić, koji je s dva pogotka donio veliki preokret bh. reprezentaciji.
Izabranici Čedomira Ćuluma u polufinalu su, odigranom u Trening centru NS/FS BiH u Zenici, svladali vršnjake iz Crne Gore rezultatom 2:1.
Crna Gora je prva stigla do vodstva pogotkom Lazara Radonjića u 28. minuti, no nastavak susreta obilježio je sjajni Mate Anđelić. Mladi Brotnjak najprije je u 41. minuti pogodio za izjednačenje, a zatim je u 61. minuti svojim drugim pogotkom donio potpuni preokret i veliko slavlje reprezentaciji Bosne i Hercegovine.
Anđelić je tako još jednom potvrdio svoj talent i pokazao da se radi o mladom igraču pred kojim je lijepa nogometna budućnost. Njegova odlična predstava u polufinalu posebno raduje sve ljubitelje nogometa u Brotnju.
Protivnik Bosne i Hercegovine u finalu bit će selekcija Grada Beograda, koja je u drugom polufinalnom susretu bila bolja od selekcije Sarajeva i Istočnog Sarajeva rezultatom 4:1.
Utakmice za plasman na rasporedu su 21. svibnja u Trening centru NS/FS BiH u Zenici. Susret za treće mjesto između Crne Gore i selekcije Sarajeva i Istočnog Sarajeva počinje u 10:30 sati, dok će finalni susret između Bosne i Hercegovine i selekcije Grada Beograda biti odigran u 13:00 sati.







