
Najbolji hrvatski tenisač Brotnjak Marin Čilić, izborio je plasman u polufinale ATP turnira u Dallasu, gdje ga očekuje ogled protiv prvog nositelja turnira, Amerikanca Taylora Fritza.
Čilić je do mjesta među četiri najbolja stigao uvjerljivom pobjedom u četvrtfinalu. U dva seta, rezultatom 6:1, 6:4, nadigrao je Britanca Jacka Pinningtona Jonesa, demonstrirajući sigurnu igru na servisu i agresivnost s osnovne linije.
S druge strane, Fritz je do polufinala stigao nakon iscrpljujuće borbe protiv sunarodnjaka Sebastiana Korde. Amerikanac je slavio s 6:7 (2), 6:4, 7:6 (5) u meču koji je trajao više od dva sata i odlučen je u dramatičnom tie-breaku trećeg seta.
Međusobni omjer
Čilić i Fritz dosad su se sastali tri puta, a uspješniji je bio američki tenisač koji vodi s 2-1 u međusobnim ogledima. Ipak, iskusni Brotnjak pokazao je u Dallasu kako je u odličnoj formi te će u polufinalu tražiti priliku za izjednačenje omjera i plasman u novo ATP finale.
Polufinalni dvoboj na rasporedu je u 21 sat koji donosi susret iskustva i snage, a teniski zaljubljenici s nestrpljenjem očekuju rasplet borbe za završnicu turnira u Dallasu.





